<<<     PSYCHOLOGIA MARKETINGU (MLM)

BURZA MÓZGÓW - II Spotkanie „Klubu TOP Liderów MLM”


 

W dniu 20.10.2009 odbyło się II Spotkanie „Klubu TOP Liderów MLM” wielu konkurencyjnych firm MLM. Klimat tego Klubu był przyjazny. Na wiele zagadnień mieliśmy różne zdania, ale mimo to szukaliśmy wspólnych rozwiązań w spokoju.

Rozmowy przebiegały nieco inaczej, niż czasami spotyka się to na forum - obrażanie, reklamowanie tylko jednej jedynej swojej firmy czy mówienie, że tylko ta dana osoba ma rację, a reszta??? Hmmmmmm...

Osobiście szkoda mojego czasu na takie przepychanki dystrybutorów jednej firmy sztucznie ją edyfikujących i z góry ignoruję takie posty. Ale jeśli ktoś lubi wykrzykiwać swoje na zasadzie Speaker's Corner Hyde Park (London Walks) - oczywiście ma do tego pełne prawo.

Moim zdaniem Ideą forum na Suportio jest kreatywna dyskusja wnosząca konkrety i przede wszystkim cel - poprawa wizerunku branży MLM. To właśnie w tym celu, aby forum nie było polem bitwy ludzi, na II Klubie TOP Liderów MLM ustalono opracowanie instrukcji poruszania się po SUPORTIO oraz regulamin.
*********

Myślę, że przykład idzie z góry. Warto wzorować się na sposobie rozmów Liderów MLM i kreatywnej atmosferze dyskusji. Na spotkaniu wszyscy byli mili, serdeczni wobec siebie. Nie spotkałam ani jednego Lidera, który by przekrzykiwał się z innymi, że jego firma jest lepsza...

Ktoś, kto pisze o innych gorszych i jedynej najlepszej własnej firmie, moim zdaniem ma jakiś osobisty problem z image tej firmy lub problem z własną osobowością i proszę się nie oburzać - tak to już jest. To prawdopodobny powód dlaczego taka osoba musi się dowartościować np. tu na forum, ponieważ wewnętrznie często nie jest silną osobowością (zasada przeciwieństwa), ale chce kreować taki właśnie swój wizerunek na zewnątrz. Na temat wizerunku jest oddzielne forum. Jeśli macie Państwo profesjonalną wiedzę na ten temat - podzielcie się nią z innymi czytelnikami, pomagając w ten sposób ludziom i budując wspólne dobro jakim jest pozytywny image branży MLM.
Niech ktoś nowy działający w MLM kto wejdzie na takie forum, nauczy się kultury dyskusji i szacunku do drugiego człowieka. Niech nowa osoba wie i czuje, że ludzie z MLM są pozytywnie nastawieni do innych ludzi, do świata, są zadowoleni z życia i pełni energii co okazują w swoich wypowiedziach, a nie sfrustrowani bez wiary w samego siebie i agresywni.
****

Wiele spostrzeżeń na forach z pewnością jest cennych i wartościowych w temacie każdego forum. Poprzez różne wypowiedzi lepiej poznajemy ludzi. Myślę, że każdy wyciągnie z nich dla siebie to co najlepsze oraz przydatne we własnej pracy, bądź pracy z własną strukturą jeśli ją już posiada, a nieprofesjonalne opisy, słowotoki "o wszystkim i niczym", przepychanki która firma jest lepsza a która nie czy agresywne uwagi pominie.
***
Podsumowując, na wczorajszym II Spotkaniu „Klubu TOP Liderów MLM” wspólnie zastanawialiśmy się również dlaczego Top Liderzy MLM z Niemiec już przy pierwszym spotkaniu ostro się pokłócili, rzucając pączkami w siebie i do dalszych spotkań nie doszło?

Cóż, wczorajszy polski Klub był już drugim, a z zapowiedzi wynika, że będą kolejne - również interesujące i bogate w kreatywne pomysły. Ideą tych spotkań nie jest walka ze sobą, ale proces twórczy w celu poprawy wizerunku branży MLM. Wszyscy mamy wspólny i dość ważny cel, w który wierzy i popiera wiele osób na czele z Redaktorem Maciejem Maciejewskim i Zarządem Network Magazyn wraz z Suportio.
Tam nikt nikogo nie obrażał mimo niekiedy różnicy poglądów - wszyscy wspólnie obradowaliśmy.
Byli to TOP Liderzy różnych firm MLM - ludzie z klasą, odnoszący kolejne sukcesy, a przy tym uśmiechnięci, cieszący się życiem, radośni i przede wszystkim pozytywnie nastawieni do siebie oraz przedstawianych nam wykładów czy też propozycji. Z przyjemnością spędza się wspólny czas w gronie ludzi kreatywnych i tak otwartych na świat, którzy potrafią wyjść poza ramy swojego ego i swojej firmy, i wspólnie stworzyć coś więcej dla dobra nas wszystkich - dla lepszego wizerunku branży MLM.
II Spotkanie „Klubu TOP Liderów MLM” było możliwe przede wszystkim dzięki profesjonalnej organizacji jaką stworzył Zarząd NETWORK MAGAZYN i SUPORTIO, dzięki określeniu konkretnych celów spotkania oraz dzięki przyjaznej atmosferze kreowanej przez Przedstawicieli tego Zarządu. Co ciekawe - nie zabrakło w nim naturalnej i szczerej edyfikacji ludzi czy idei. :)

Życzę Państwu wiele dobrego w życiu, czerpania samych radości z każdego dnia i dzielenia się nią z innymi ludźmi - oby było ich jak najwięcej, również przede wszystkim pozytywnego nastawienia na siebie i ludzi oraz nieustającej pasji z jaką wszyscy pracujemy w branży MLM jako zawodowcy od lat. Życzę pogodnej miny, uśmiechu na twarzy każdego dnia i wielu dalszych sukcesów.

Optymiści żyją dłużej! Pozdrawiam :)

Renata Zarzycka


Więcej tutaj:
http://www.networkmagazyn.pl/klub-top-liderow-mlm-spotkanie-pierwsze
http://www.biznesfan.pl/173/pierwszy-na-swiecie-klub-top-liderow-mlm

<<<     PSYCHOLOGIA MARKETINGU (MLM)